Reklamlar


Ayhan Yıldırım – Mihman

15 Ağustos 2016 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Ayhan Yıldırım - MihmanAyhan Yıldırım – Mihman isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Ayhan Yıldırım, Mihman albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Eflatun Müzik
Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 12/08/2016
Ürün adedi : 1 CD
Süre :
Format : CD
Stok durumu : var
     

Albümdeki Eserler

  1. O Yar Beni 
  2. Amasya nın Taşları
  3. Bir Kırık Gül 
  4. Kader
  5. Ya Ali 
  6. Ala Gözlü Şah tan
  7. Bulut Kat Kat Olmuş
  8. Halaylar (Fistan, Gülenar)

Albüm Hakkında Bilgiler :
Ayhan Yıldırım 1978 Almanyanın Augsburg şehrinde doğdu. Aile kökeni Sivas İmranlı ilçesinin Çandır köyüne dayanmaktadır. Dört erkek kardeşin en küçüğüdür. Abilerinin etkisi altında müzik ile tanışmıştır.

İlk sahnesi ilk okul birinci sınıfta okul etkinliklerinde meydana gelmiştir. Daha sonra klavye ile tanışan Ayhan Yıldırım, 1992de abileri ile birlikte kurdukları Grup Yıldırım Kardeşler ile konser, kültür geceleri ve benzeri organizasyonlarda yer almıştır.
Aynı zamanda bağlama çalma merakı olan Ayhan Yıldırım, özellikle Türk Halk Müziğinin üstatlarını dinleyerek kendisini geliştirmiştir.

1997 Yılında abisi Aydın Yıldırım ile ‘ Savaşlar Durmuyor isimli ilk albüm çalışmasını gerçekleştirmiştir. Müzik hayatının yanı sıra Üniversitede Ekonomi ve İşletme bölümünü bitirmiştir. Ayrıca Avrupada organize edilen farklı ses yarışmalarında bir birincilik ve birde ikinciliği mevcuttur.

2012 Yılında yeni bir albüm çalışmasına başlayan Ayhan Yıldırım, aranjör ve yönetmenliğini Ali Çabukun üstlendiği ‘Mihman isimli albümde Sevcan Orhan gibi çok değerli isimler ile çalışmıştır. Albümde kendisine ait beste çalışmalarına da yer veren Ayhan Yıldırım, toplamda sekiz eser seslendirmiştir. Albüm müzik piyasasının marka isimlerinden EFLATUN MÜZİK etiketi ile sunulmaktadır.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!