Reklamlar


Dilek Dilek – Hasret

23 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Dilek Dilek - HasretDilek Dilek – Hasret isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Dilek Dilek, Hasret albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Kalan Müzik
Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 22/09/2016

     

Albümdeki Eserler

 1. tutsam bir kez ellerini
 2. ay parçası
 3. gurbet zehri
 4. perişan
 5. bir tanem
 6. aklımda kalır
 7. cana derman
 8. kalmaz bu dünya
 9. saatler
 10. katran karası
 11. gel desin
 12. özgürlük
 13. gök kuşağı
 14. hasret
 15. gitmiş gibisin
 16. yetmedi mi
 17. damla damla
 18. eskişehir

Albüm Hakkında Bilgiler :
İranlı besteci, piyanist ve tar sanatçısı Siavash Shahani 1972 yılında dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren, eş zamanlı olarak, piyano ile batı müziği, tar ile geleneksel müzik dersleri almaya başladı. İran geleneksel müziğini, Prof. Dr. Majid Kaini, Dr. Dariush Talaee, Ustad Mohammad Reza Lotfi ve Ustad Jalal Heydari gibi ustalardan öğrendi. İran Devlet Televizyonu I.R.I.Bda beş yıl boyunca derlemeci olarak çalıştı. İran Music House tarafından Birinci Derece Müzisyen seçilen sanatçı, İranda 3 albüm yayınladı. 4. albümü Derya, 2014 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümlerinde enstrümantal eserlerin yanı sıra sözlü eserlere de yer veren besteci, çok sayıda konser verdi. Uzun süredir sanat yaşamını Türkiyede sürdüren Shahaninin müziği, batıdan beslenen, batıya bakan bir müzik. Ancak bir tül perde ardından İran geleneğinden izleri de ustaca yansıtmayı başarıyor.

Yaratıcı, devinimli, yenilenmeye açık, tümüyle şahsına özel, bu zengin müzik evreninde, durmadan ve sadece kendisini besteleyen İranlı besteci Siavash Shahani, 5. albümü Hasret ile dinleyenlerine yeniden merhaba diyor.

Yapımcılığını Hasan Saltıkın üstlendiği, Kalan Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşan Hasret albümü, sevdiklerinden, evinden uzak düşen sanatçının, evlatlarına, annesine, ailesine, gençliğine ve uçsuz bucaksız bir özgürlüğe duyduğu tüm hasretini dışa vurduğu eserlerle dolu. İkisi enstrümantal, on altısı sözlü olmak üzere on sekiz parçadan oluşan Hasret albümünde, Fikret Yılmaz Çavdar, Cem Dilek ve Nildem Dursuna ait sözleri, Dilek Dilekin içten yorumuyla dinliyoruz.

Usta müzisyenlerin katkı verdiği albümde, Shahani piyanosu ve tarıyla yer alırken, cura, buzuki, banjo ve bas gitarda Orhan Osman, akordeonda Muammer Ketencoğlu, keman ve kemençede Daniel Ajdari, gitarda Ümit Eğen, ud, çello ve klasik kemençede Dilek Dilek, eşlikleriyle Shahani bestelerine can veriyorlar.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!