Reklamlar


Fettah Can – Yalanlar Cumhuriyeti

21 Eylül 2013 Yazan  
Kategori Pop

Fettah Can - Yalanlar CumhuriyetiFettah Can – Yalanlar Cumhuriyeti yeni ve son albümü müzikseverin karşısına çıkıyor.Fettah Can, Yalanlar Cumhuriyeti albümünü tüm müzik marketlerden temin edebilirsiniz.

Üretici : Dokuz Sekiz Müzik

Türü : Pop

Dili : Türkçe

Yayın Tarihi : 17/09/2013

Süre : 36:38 Dakika

Albümdeki Eserler

 1. Yalanlar Cumhuriyeti
  Söz: Cansu Kurtcu     Müzik: Cansu Kurtcu & Fettah Can
 2. Yangın Kızılı
  Söz & Müzik: Fettah Can
 3. Kalp Ağrısı
  Söz: Cansu Kurtcu     Müzik: Fettah Can
 4. Yonca Bahçesi
  Söz & Müzik: Fettah Can
 5. Özledim
  Söz & Müzik: Fettah Can
 6. Söz
  Söz: Cansu Kurtcu     Müzik: Cansu Kurtcu & Fettah Can
 7. Eskiden Olsa
  Söz & Müzik: Fettah Can
 8. Son Gülen İyi Güler
  Söz & Müzik: Fettah Can
 9. Solan Çiçekler
  Söz & Müzik: Fettah Can
 10. Rüzgâr Ektim Fırtına Biçeceğim
  Söz & Müzik: Fettah Can

Albümle İlgili Diğer Bilgiler :
Fettah Can’ın 21 yıldır söz yazarı ve besteci olarak devam ettirdiği, yüzlerce hit şarkıya imza attığı müzik kariyeri, yorumculuğu ile de aynı başarıyla devam ediyor. Sanatçının üçüncü stüdyo albümü “Yalanlar Cumhuriyeti”, uzun bir ön çalışma ve stüdyo dönemi sonrası müzikseverlerin beğenisine sunulmaya hazır hale geldi. “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde, dinleyicilerin sahibinin sesinden duymak istedği, daha önce değerli şarkıcılar tarafından yorumlanmış Fettah Can şarkılarının yanı sıra yepyeni şarkılar da yer alıyor. 10 şarkının yer aldığı albümde ; Yangın Kızılı, Yonca Bahçesi, Özledim, Eskiden Olsa, Son Gülen İyi Güler, Solan Çiçekler ve geçtiğimiz yılın en popüler şarkılarından Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim’in söz ve besteleri Fettah Can tarafından yapıldı. Albümün ismini taşıyan, radyolar ve sosyal platformlar aracılığıyla dinleyiciye sunulan ilk şarkı “Yalanlar Cumhuriyeti” ile “Söz” şarkılarının sözlerini Cansu Kurtcu yazarken bu şarkıların müziklerini ise iki müzisyen birlikte yaptı.
Albüm şarkılarından “Kalp Ağrısı”nın sözleri yine Cansu Kurtcu’ya ait. “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde yer alan tüm düzenlemelere Fettah Can imza atarken mix ve mastering çalışmasını ise Tarık Ceran yaptı. Albüm kayıtlarında ağırlıkla sahnede birlikte çaldığı müzisyen arkadaşları ile çalışmayı tercih eden Fettah Can, şarkıların düzenlemelerini yaparken tamamını canlı kayıtlar üzerine kurdu. Şarkıların akışına göre Erdem Sökmen, Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Altuğ Öncü, İstanbul Strings, Ceyhun Çelikten, İsmail Tunçbilek, Yonca Kocadağ ve Murat Aziret gibi alanlarında Türkiye’nin en önemli müzisyenleri ile de Fettah Can stüdyoya girdi.
Fettah Can’ın “Yalanlar Cumhuriyeti” adını taşıyan üçüncü albümünün fotoğraflarını moda ve stil fotoğrafçısı Osman Özel çekerken, albüm tasarımı ise Nilşah Ağaoğlu hazırladı.
“Yalanlar Cumhuriyeti”, Fettah Can şarkılarının kimliği olan, dinleyen herkesin gerçek duygularını yansıtan, her ruh haline uygun şarkıları ile Ahmet Çelenk yapımcılığında, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle 12 Eylül 2013’de müzik marketlerde olacak.
– 01 – Yalanlar Cumhuriyeti
– 02 – Yangın Kızılı
– 03 – Kalp Ağrısı
– 04 – Yonca Bahçesi
– 05 – Özledim
– 06 – Söz
– 07 – Eskiden Olsa
– 08 – Son Gülen İyi Güler
– 09 – Solan Çiçekler
– 10 – Rüzgâr Ektim Fırtına BiçeceğimUyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!