Reklamlar


Garip Kutlutürk – Aşk Olsun

01 Ekim 2017 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Garip Kutlutürk - Aşk OlsunGarip Kutlutürk – Aşk Olsun isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Garip Kutlutürk, Aşk Olsun albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Doğaç Müzik

Türü : Türk Halk
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 29/09/2017
Albümdeki Eserler

 1. Aşk Olsun
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 2. Mürşidi Kamil
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 3. Yol Nicolur
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 4. Birdir
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 5. Gel Ali
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 6. Kahpe felek
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 7. Batın Görünür
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 8. Serim Meydanda
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 9. Allah Eyvallah
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 10. Çıktı Adımız
  Söz & Müzik : Garip Kutlutürk
 11. Salman Sayılır
  Söz & Müzik : Garip KutlutürkAlbüm Hakkında Bilgiler :
GARİP KUTLUTÜRK – AŞK OLSUN

Garip Kutlutürk ilk albümü Aşk olsun ile Sevginin gücüne vurgu yaparak, koşulsuz sevginin varoluşun yegane amacı olduğuna ve dünya barışına giden yolun ise yine sevgi den geçtiğine dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bir tıp doktoru olan Kutlutürk insanın kainattaki en kutsal canlı olduğuna vurgu yaparak eserlerinde canlı cansız her nesnenin bir olduğunu, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insanları sadece insan oldukları için sevmenin tüm Dünya insanlarını birleştirecek tek güç olduğunu ve bununda kişilerin kendini bilmesi ile mümkün olduğuna dikkat çekmektedir. Kendini bilen kişiyi ise; belirli bir içsel yolculuk sonrasında zihinsel arzu ve dürtülerden arınmış olan bilge kişi olarak tanımlamaktadır. Eserlerinde insanların dünya yaşamlarında değiştirebilecekleri tek şeyin yine kendileri olduğuna her seferinde dikkat çekmekte ve bu bilince ermenin ise kişinin kendini bilmesi ile mümkün olduğunu usta bir dil ile işlemektedir.

Kutlutürkün sesinin kendine has, yalın ve güçlü doğası ile eserlerin müzikal kalitesi Aşk olsunnun kendine has en özel yanları. Albümdeki kimi zaman sorgulayan, kimi zaman ise bilgece cevaplar veren şarkı sözleri ise, müzikseverlere melodiyle gerçeği, notayla sevgiyi buluşturmayı başarmış olan bir halk ozanı ve bestekar müjdesini veriyor.

Albümdeki eserlerin tümünün söz ve müzikleri Garip Kutlutürk tarafından yazıldı. Nisan 2017 de stüdyo Mixhane de kayıt edilen albümün yönetmenliğini Deniz Türkan, kayıt sürecinde Bahadır Yıldız ve Ertan Keser, mix ve mastering işlemleri ise Ertan Keser tarafından yapıldı.

Albümün fotoğraflarını yetenekli fotoğraf sanatçısı Ozan Aslan çekti. Kapak tasarımı ve her şarkı için özel olarak hazırlanan illüstrasyonlar ise yine Ozan Aslana ait.

Garip Kutlutürk, Aşk olsun için şunları söylüyor:

Bilge insan normal bir insandan farklı olarak ağızı ile değil kulağı ile beslenir. ‘Aşk olsun‘ dinleyenleri doyuracak zenginlik ve nitelikte hazırlanmış ve harmanlanmış eşsiz bir müzikal ziyafet.

– 01-Aşk Olsun
– 02-Mürşidi Kamil
– 03-Yol Nicolur
– 04-Birdir
– 05-Gel Ali
– 06-Kahpe felek
– 07-Batın Görünür
– 08-Serim Meydanda
– 09-Allah Eyvallah
– 10-Çıktı Adımız
– 11-Salman SayılırUyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!