Reklamlar


Grup Yorum – Ruhi Su 2015 yeni Albümü

10 Haziran 2015 Yazan  
Kategori Özgün Müzik

Grup Yorum - Ruhi Su 2015 yeni AlbümüGrup Yorum – Ruhi Su isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Grup Yorum, Ruhi Su albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.
Üretici : Kalan Müzik

Türü : Özgün
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 05/06/2015

Albümdeki Eserler

 1. Ezgili Yürek 
 2. Ay Dost (Avşar Elleri) 
 3. Baladız Ağıdı 
 4. Ellerinde Pankartlar 
 5. Hasan Dağı 
 6. Mahsus Mahal 
 7. El Kapıları 
 8. Almanya Acı Vatan 
 9. Dinleyin Arkadaşlar 
 10. Gelin Canlar Bir Olalım 
 11. Bu Nasıl İstanbul 
 12. Uyur İdik Uyardılar 
 13. Zeybek İle Yörük 
 14. Onbeşlere Ağıt 
 15. Zahit Bizi Tan Eyleme 
 16. Mert Dayanır 
 17. Drama Köprüsü 
 18. Annem Beni Yetiştirdi
 19. Sonsöz

Albüm Hakkında Bilgiler :
Dünden Yarına Halk İçin İyi ve Güzel Olan, İleri Olan Herşeyi Sahipleneceğiz!
Halk İçin Müzik Geleneğini Sürdürdüğümüz Ustalarımızı, Mücadelemizde Yaşatacağız. Dünden Yarına Albümümüzle de Mücadeleye Çağırmaya Devam Ediyoruz.Neden Ruhi Su ile başladık?
Düzenin tüm şöhret ve kazanç kapıları kendilerine açık olmasına rağmen, düzene iltihak etmedi. Halktan yana sanatı ve düşüncelerini savunmaya devam etti. Bir düzen, türkülerinden korkmaya başladı mı, artık o düzeni kimse ayakta tutamaz. Nesiminin derisi yüzülmüş̧, Pir Sultan Abdal asılmış̧; fakat bütün asmalara kesmelere rağmen, ne o düzen kalmış̧, ne de o debdebeli sultanlardan kimse kalmış. diye özetliyordu yaşadıklarını.
30. yılımızda, Ruhi Su ustamızın albümünü yapmanın, onun nezdinde bütün devrimci ozanlarımıza karşı görev ve sorumluluğumuzu yerine getirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.
Dünden Bugüne nin ilk albümünü hazırlarken bir yandan da, Berkin için, Somada katledilen madenciler için şarkı yapmaya devam ettik. Aynı zamanda yeni albümümüzün de hazırlıklarına başladık.
Yenileneceğiz, Yetkinleşeceğiz… Ustalaşıp Daha Çok Üreteceğiz…
Devrimci sanatçı kendisini yeniden bir kalıba dökmeyi bilmelidir. Gelişimden, değişimden, yenilikten korkmamalıdır… Grup Yorum bu değişimin öncüsüdür. Yenileneceğiz, yetkinleşeceğiz… Ustalaşıp daha çok üreteceğiz…
Müziğimizde, sanatımızda yaptığımız her şeyi, dünya ölçeğinde ele alacağız. Dünya halklarının isyan ve devrim şarkılarını, enternasyonalizmi yeniden yaratma mücadelesi içinde ele alacağız. Ülkemiz ve dünyanın devrimci sanatçılarını, Nazımı, Yılmaz GÜNEY i, Ruhi SU yu, Victor JARA, Pablo NERUDA ve Bertold BRECHT i ve daha yüzlercesini sosyalizm mücadelelerinde birleştireceğiz. Anadolu ezgilerine tüm dünyanın ezgileriyle buluşturacağız.
30 Yılık tarihimizde bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm mücadelesine bağlı kalacağımızı haykırdık. Emperyalizmin yoz kültürünün karşısında barikat oluşturduk. Emperyalizme karşı olan ezilen sömürülen halkların sesi olduk. «dünden yarına» Ruhi Su albümümüz Emperyalizmin Yoz Kültürüne karış bir barikat olacaktır.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!