Reklamlar


Kemal Zınar – Lorin

26 Mart 2015 Yazan  
Kategori Genel

Kemal Zınar - LorinKemal Zınar – Lorin isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Kemal Zınar, Lorin albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Pel Records
Barkod : 8680256720437
Türü : Kürtçe
Dili : Kürtçe
Yayın Tarihi : 26/03/2015
Ürün adedi : 1 CD
Süre :
Format : CD
Stok durumu : var

Albümdeki Eserler

 1. Lorîn
 2. Bejna Te
 3. Xalxalok
 4. Neçe
 5. Te Dizî
 6. Zozan
 7. Karxezal
 8. Dîlber
 9. Çavreş
 10. Havara ŞengalêAlbüm Hakkında Bilgiler :
Çocukluğunda annesinin söylediği ezgileri mırıldanırken yakınlarının ve arkadaşlarının hayran bakışlarının kendisine güç verdiğini, evinde eksik olmayan Dengbêj avazlarıyla, yasaklı dilinin melodilerini ezberlemek ve söylemenin ise kendisini heyecanlandırdığını belirten Kemal Zinar, üniversite yıllarında Van daki Mala Dengbêjan da edindiği deneyimleri; yerel müzik gruplarında öğrendikleriyle harmanlayıp ilk stüdyo albümü Lorîn ile müzik serüvenine başlıyor.

(Kendini ifade edebilmenin en evrensel şeklidir müzik, hele ki tınısı kadim bir dil ile yoğurmak şarkıları…) ifadesiyle sunulan Lorîn albümünde, toplam 10 şarkı yer almaktadır.

Kendisini tanıma şansı bulduğumuz bu ilk albümünde Kemal Zinar, başarılı yorumculuğunun yanında yazıp bestelediği şarkılarıyla dikkat çekmektedir. Her bir şarkısını belli bir duygu ile yazdığını belirten sanatçının kendisine ait 8 şarkısı bulunmaktadır. Bejna Te şarkısını lise yıllarındaki duygusallığını anlatmak için yazdığını, Karxezal eserini çıktığı bir seyahatte Ceylan yavrusunu andıran bir güzele atfen, Xalxaloku benli bir güzele olan sevdayı gam yüklü halde ifade etmenin şekli olarak gören sanatçı, karagözlü sevdiğine bakarken hissettiklerini coşkulu olarak Çavreş şarkısıyla dile getirmiştir.
Sanatçı Te Dizî şarkısı ile aşk acısının tarifini ortaya koymaya çalıştığını, Neçede ise, tüm gitmelerin yarattığı yalnızlığa karşılık Gitme demek için yazılmış eser olduğunu söylemektedir.

Genç sanatçı, Hawara Şengalê eserini Ağustos 2014 te IŞİD in Şengal i işgal etmesiyle, Ortadoğu halklarından Êzidî Kürd lerinin tarihinde yaşanan onlarca katliama bir yakarış olarak dile getirmiştir. Sanatçı kendi eserlerinin yanı sıra, albümde 2 geleneksel parçaya yer vermektedir. Bu şarkılardan, daha çok ritmik formuna alışık olduğumuz halk şarkısı Zozan, sanatçı tarafından slow olarak yorumlanmışken, Dengbej Husênê Muşî yle tanınan Dîlber,usta dengbejden sonra ilk kez seslendirilmektedir.

Geleneksel tınıları, söz ve bestelerini kendisi yapan müzisyenleri Kürd Müziği ne kazandırmayı hedefleyen PEL Records un yapımcılığıyla hazırlanan Lorîn albümünün müzik prodüktörlüğünü 9 parçada Ali Ekber Kayış, Te Dizî şarkısında ise Özgür Özcan üstlendi. İstanbul daki Alekka Stüdyosu nda kaydedilen albümde aranjörlerin yanı sıra Erdem Karaman, Sinan Demirtaş, Cihan Tanrıverdi, Cem Yıldız, Serkan Yıldırım, Zafer Taşdan, Rustem Mahmudzade çalışmalarıyla yer aldı.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Kemal Zınar – Lorin"

 1. ismail demişki 10 Ekim 16 01:05 

  Kemal Zinar Hewale Nasıl Ulaşabilrim.Albumu Lazım

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!