Reklamlar


Mava – Tew

30 Temmuz 2016 Yazan  
Kategori Kürtçe Müzik

Mava - TewMava – Tew isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Mava, Tew albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Z Kalan

Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 14/07/2016
Ürün adedi : 1 CD
Süre :
Format : CD
Stok durumu : var
     

Albümdeki Eserler

 1. Harde Hu Ser
 2. Dewa Bekes
 3. Waxtu Gıran
 4. Lesa Dırbetıne
 5. Serva Tu 
 6. Gulizare
 7. Yara Delale
 8. Kılema Welat

Albüm Hakkında Bilgiler :
2011 yılında Dersimde üç arkadaşın bir araya gelerek MAVA adı altında başladıkları müzik yolculuğunun ilk meyvesi olan TEW adlı albümlerinde dikkat çekici en önemli nokta, Dersim müzik geleneğinde kadim bir yeri olan dede sazında ve gitarda kullanılan farklı akort sistemlerinin ve İspanyol tavırlarının grubun müzik anlayışını ortaya koyan önemli bir özgünlük noktası olmasıdır.

Dünyadaki birçok kültürün müziğe ve tanımına yükledikleri farklı işlevselliklerden yola çıkıldığında müziğin evrensel bir olgu olmadığı doğrultusunda görüşlere sahip olan grup üyeleri müzikle iletilebilen mesajların evrensel nitelikler taşıyabileceği düşüncesinden hareketle bu albümde hem geleneğe hem de evrensele hitap edecek bir sound arayışı içerisinde olduklarını ortaya koymuşlardır. Bu açıdan bakıldığında kullanılan tavırsal özelliklerden dolayı Dersim müzik kültürünün entelektüel popüler kültürde yakaladığı ivmeye özgün bir güç katabilme potansiyeline sahip olan grubun bu ilk albümünde geleneğin, sözlerle ifade edilebilecek mesajlarının dışında evrensele sadece müzik diliyle tanıtılması açısından bile ele alınabilecek sentez farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Albümde yer alan eserlerin besteleri ve sözleri grubun çekirdek kadrosunu oluşturan Aziz Erdoğan, Zeynel Abidin Güngör ve Erhan Erdenere ait olmakla beraber iki eserde Dersimli şair Deniz Doğan ve yerel ozan Hasan Ekicinin şiirleri yer almıştır.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Mava – Tew"

 1. Özcan demişki 26 Aralık 16 21:35 

  Tşkler dostlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!