Reklamlar


Selena Gomez Biyografisi

27 Temmuz 2013 Yazan  
Kategori Biyografiler

Selena Gomez Kimdir ? – Selena Gomez in hayatı – Selena Gomez hakkında bilgi

Kimliğindeki adı : Selena Marie Gomez

21 yaşındaki genç sanatçı Selena Gomez 22 Temmuz 1992’de doğmuştur. Selena Gomez’in annesi ve babasının adı sırasıyla şöyledir. Selana Gomez’in annesinin adı Amanda Dawn(Mandy) Teefey, Selena Gomez’in babasının adı Ricardo Joel Gomez’dir. Selena Gomez’in annesi ve babası o henüz 5 yaşındayken ayrılmışlardır. Selena Gomez’in küçüklüğü o zamanlar oyuncu olan annesi ile birlikte geçmiştir. Bu dönemlerde Gomez annesinin prova ve oyunlarını ilgiyle takip etmiş oyunculuktan etkilenmeye başlamıştır.
Devamını oku

Koray Candemir Biyografi

07 Mayıs 2013 Yazan  
Kategori Biyografiler

koray-candemirKoray Candemir Kimdir :

Orçun Koray Candemir ( İstanbul, 7 Ağustos 1975 ), Maskott grubunun solisti, gitaristi, söz yazarı, besteci, prodüktör Koray Candemir, Kargo grubunun eski, Maskott grubunun yeni solisti.

Asıl adı Orçun Koray Candemir’dir. 7 Ağustos 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik ile tanışması abisi Durul Candemir sayesinde olmuştur. Lise de kurduğu grubu ile “Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışması”na katılan Koray Candemir grubu ile dereceye girmiştir. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne alan Koray Candemir’in yolu bu dönemde Kargo grubundan Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli ile kesişmiştir.
Kargo’nun kurucuları olan Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli gruptan ayrılan solistleri Deniz Aytekin yerine yeni solist olarak Koray Candemir ile anlaşmışlardır. Devamını oku

Oğuz Aksaç Biyografi

23 Nisan 2013 Yazan  
Kategori Biyografiler

oğuz aksaçOğuz Aksaç, 4 Eylül 1974 Ankara – Altındağ doğumludur. Evli ve bir çocuk babası olan sanatçı aslen Erzincan Tercanlı’dır.

Henüz lise yıllarında tanıştığı arkadaşı Mustafa Özarslan‘la birlikte 1994 yılında müzik çalışmalarına başladı ve Grup Çığ‘ı kurdu. Grup Çığ ile 4 albüm çıkartan sanatçı 2004 yılının eylül ayında 4. albümü “MEVSİM“‘i çıkardıktan sonra gruptan ayrılmıştır. Gruptan ayrılır ayrılmaz solo albüm çalışmalarına başlayan Oğuz Aksaç 2005 yılının mart ayında “OĞUZNAME” isimli ilk solo albümünü piyasaya çıkarmıştır. Sanatçı ikinci solo albümü olan “DALGALAR” albümünü de 2007 yılının mart ayında çıkmıştır. Sanatçı bu albümünde daha önceki albümlerinde yapmadığı bir şeyi yapıp, kendi yazdığı bestelediği eserleride okumuştur. Üçüncü solo albümü olan “GİZ“‘i 2009 yılında çıkarttı. Devamını oku

Meyra Biyografisi

21 Nisan 2013 Yazan  
Kategori Biyografiler

meyra1978 yılında İstanbul da doğdu.
Meyra nın müziğe olan yeteneğini 9 yaşındayken ünlü bestekar Avni Anıl keşfetti. Bunun üzerine, Meyra 10 yaşında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda 8 sene sürecek olan akademik müzik eğitimine başladı. Lise yıllarında bazı sanatçılara vokal yaparak kariyerinde ki ilk adımlarını atan Meyra, 18 yaşında yaptığı “Nurtopu” albümü ile müzik sektörüne başarılı bir giriş yaptı ve büyük kitlelere ulaşmayı başardı.

Meyra, ilk albümünden sonra Amerika’da yaşadığı 5 yıl süresince müzik kariyerine New World School of The Arts’ta akademik opera eğitimiyle devam etti. Lirik soprano sesini profesyonel bir arya yorumcusu olarak geliştirmeyi başaran Meyra, aldığı müzik eğitimi ile yetinmeyerek burada ki stüdyolarda Amerikalı müzisyenlerle çalışarak çok güzel İngilizce şarkılar ortaya çıkardı. Özellikle, “Only when I Breath” isimli şarkısı ve gösterdiği performans ile Arif Mardin’in de dikkatini çekmeyi başardı.

2003 yılında Türkiye’ye dönüş yapan Meyra, Müzik Direktörlüğünü Ozan Çolakoğlu’nun üstlendiği, Sezen Aksu, Aysel Gürel, Ümit Sayın, Zeynep Talu gibi müzik dünyasının başarılı isimlerinin imzasının yer aldığı; Özgür Buldum, Volga Tamöz, Aytuğ Yargıç ve Alper Erinç’in de muhteşem aranjeleri ile fark yarattığı Başka Bir Kadın isimli yeni albümü ile yeniden müzikseverlere merhaba demenin heyecanını yaşıyor.

Uzun yıllar Amerika’da yaşamanın avantajlarını müziğine yansıttığına inanan Meyra, güçlü yorumculuğunun yanı sıra bu kez söz yazarı ve besteci olarak kendi şarkılarını görücüye çıkarıyor. Albümde sözü ve müziği Meyra’ya ait tam 4 şarkı yer alıyor. Meyra; Albinoni’nin 1600’lü yıllarda yarattığı “Adagio” adlı klasik eserini de opera -şan tekniğiyle Türkçe ve İtalyanca olarak yorumluyor.

Ajda Pekkan ın Sana ne Kime ne adlı klasik parçası da yeni düzenlemesi ve Meyranın özgün yorumuyla albümde dikkat çeken cover şarkılar arasında yer alıyor.

2009 yılının Haziran ayında ise bu kez bambaşka bir projeyi müzikseverlerin beğenisine sunan şarkıcı, “4 Tenor” adını verdiği 4.albümünde önemli tenorlarla düet şarkılar hazırlamıştır. İlk olarak orijinali bir Bulgar sanatçının bestesi olan şarkıya Sinan Akçıl tarafından söz yazılmış ve şarkıcı bu şarkıyı Burak Kut ile beraber yorumlamıştır. “Karar Bize Ait” adını taşıyan bu şarkıyla Meyra, böylelikle ilk kez Billboard Türkçe Top 20 Listesi’ne giriş yapmış ve bu şarkısıyla en yüksek olarak 11 numaraya yükselmiştir. Ayrıca Meyra bu albümde, eski Yüksek Sadakat solisti Cemir Demirbakan, Ferhat Göçer ve önemli bir Yunan tenor olan Mario Frangoulis ile de düetler yapmıştır. Meyra 2011 yılında “Aşklayalım” adlı bir albüm çıkarmıştır. Bu albümün ilk klibini, sözü ve müziği Şehrazat imzalı “Aşklayalım”a çekmiştir.

Albümleri :

Bana Gel (1993) PEKER MÜZİK YAPIM – HÜMEYRA adıyla
Nur Topu (3 Ekim 1996)
Başka Bir Kadın (27 Ekim 2005)
4 Tenor (Haziran 2 Haziran 2009)
Aşklayalım (11 Mart 2011)
Son Liman (3 Nisan 2013)