Reklamlar


Oğuz Sırmalı – Yağmur Kokusu

02 Eylül 2017 Yazan  
Kategori Rock

Oğuz Sırmalı - Yağmur KokusuOğuz Sırmalı – Yağmur Kokusu isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Oğuz Sırmalı, Yağmur Kokusu albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Ada Müzik

Türü : Rock
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 25/08/2017
Albümdeki Eserler

 1. Gökyüzü Olsam
  Söz: Oğuz Sırmalı
  Müzik: Oğuz Sırmalı & Turan Öztürk
  Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 2. Özlüyorum
  Söz: Oğuz Sırmalı & Burcu Ege Acem
  Müzik: Oğuz Sırmalı
  Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 3. Serenat
  Söz: Oğuz Sırmalı 
  Müzik & Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 4. Uyku Yok Bu Gece
  Söz: Oğuz Sırmalı & Bijen Rahimi
  Müzik & Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 5. Tuna
  Söz & Müzik: Oğuz Sırmalı
  Düzenleme: Fırat Akarcalı
 6. Seninle Yaşamak
  Söz: Evren Ayna Müzik: Server Acim
  Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 7. Özlenmeyen Yürekte Aşk
  Söz & Müzik: Oğuz Sırmalı
  Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
  Düet: Gizem Berk
 8. Üzgünüm
  Söz & Müzik: Oğuz Sırmalı
  Düzenleme: Fırat Akarcalı
 9. Öyle Yaktın Ki Beni
  Söz & Müzik: Oğuz Sırmalı
  Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi
 10. Ruhunu Keşfet
  Söz: Oğuz Sırmalı 
  Müzik & Düzenleme: Deniz Bijen Rahimi  Albüm Hakkında Bilgiler :

Oğuz Sırmalının ilk solo albümü Yağmur Kokusu Ada Müzikten 24 Ağustosta Yayımlanıyor..

Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya devam ederken 2011 yılında kurduğu grubu SIRMALI ile Gençlik Rüyası adlı ilk albümleri 2013 yılının Mayıs ayında yine Ada Müzikten yayınlandı. Albümden Ah bir ataş ver ve Seni beklemez zaman şarkıları klip olarak yayınlandı. Müzikal uyuşmazlıklar nedeniyle yola tek başına devam etmeye karar veren Oğuz Sırmalı 21 ülkenin katıldığı Türkvizyon şarkı yarışmasında Serenat adlı parçası ile Jüri Özel barış ödülünü kazandı. Ocak 2016 da klibini Türk Yıldızları ile çektiği Gökyüzü olsam adlı single çalışması yayınladı. Mayıs 2016 da ise Gizem Berk ile düet yaptığı Özlenmeyen yürekte aşk isimli ikinci single çalışmasını yayınladı. Şimdi ise ilk solo çalışması Yağmur Kokusu ile karşımızda..

10 şarkının yer aldığı bu albümün Prodüktörlüğünü, kayıt ve miksini Deniz Bijen Rahimi üstlendi. Masteringi Alper Gemici yaptı. Fotoğraflar Tarkan Serengül ve Mustafa Ekincie ait. Tasarım da ise Mustafa Ekinci imzası var.

Deniz Bijen Rahimi (Akustik gitar, Elektro gitar, Bas gitar), Fırat Akarcalı (Piano , Klavye), Serkan Alagök (Davul), S.Bektaş Doğan (Davul), Arda Sırmalı (Keman), Gülşah Küskü (Viyola), Kerem Ekber (Cello), Erdinç Özen (Ney), İhsan Ekber (Vokal), Gizem Berk (Vokal), Görkem Ezgi Yıldırım (Vokal) ise bu albümde emeği geçen isimler

Oğuz Sırmalının kendi ifadesiyle Yağmur Kokusu;

Yağmur dindiğinde havadaki kokunun tarifi zordur. Adına toprak denen ama hiçbir kokuya da benzemeyen bu doğal kokuyu içinize çekip hiç bırakmamak istersiniz. İçinizde aşk, mutluluk, yalnızlık, hüzün, sevinç, burukluk, huzur, özlem vb. gibi bir sürü karısık duygunun belirmesini saglayan eşsiz kokudur. Bende bu albümü hazırlarken içimde bütün bu duyguları çok yoğun olarak hissettiğim için albümüme bu ismi verdim.

Yıllardır biriktirdiğim duyguları bu ilk solo albümümde dilediğimce ve özgürce birleştirmeye çalıştım. O nedenle albümümü dinlerken bütün o notalar ve sözler içinde beni ben yapan tüm duyguları görebilirsiniz. Uyku yok bu gecede aslında yeni doğmuş bebeğine uykusuz gecelerde süt içirmeye çalışan halimi, özlüyorumda ayrılıklarımı, Üzgünümde hatalarımı, Ruhunu keşfetde hayata bakış açımı, Tunada bizi, Seninle yaşamakta ve Gökyüzü olsamda tutkularımı, Öyle yaktın ki benide pişmanlıklarımı, Serenatta sevgimin sınırlarını, Özlenmeyen yürekte aşkda ise aşkı ne derecede yaşadığımı…

Kısaca ben, bu ana kadar ki kendimi anlatmaya çalıştım bu albümde… Mezun olma imkanı olmayan bir okulda okuduğumuz ve kendimizi geliştirdiğimiz için gelecekteki yıllarda yine anlatmaya devam edicem. Belki bir gün bir Oğuz vardı denir diye…

Oğuz Sırmalı Yağmur Kokusu 17 Ağustosta iTunesta Ön Siparişte, 24 Ağustos ile 31 Ağustos arası ilk kez ve sadece Apple Music ve iTunesta olacak..Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!