Reklamlar


Recep Aktuğ – Dört

03 Ekim 2017 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Recep Aktuğ - DörtRecep Aktuğ – Dört isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Recep Aktuğ, Dört albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Eflatun Müzik

Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 02/10/2017
Albümdeki Eserler

  1. Sarı Gelin
  2. Değmen Benim
  3. Bülbülüm Altın Kafeste
  4. Ah Bir Ataş Ver
  5. Çökertme 
  6. Askaros Deresi 
  7. Gesi Bağları 
  8. Ferayidir Kızın Adı Ferayi 
  9. Saza Niye Gelmedin   

Albüm Hakkında Bilgiler :
13 Mayısta Çeşmede dünyaya gelen Recep Aktuğ, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 1973 yılında henüz liseye giderken Anadolu pop tarzında müzik yapılan Gelenek isimli grupta yer alarak müzik ile iç içe bir yaşam sürmeye başladı. Bu grup ile ilk profesyonel çalışmasını ise Mogambo isimli gece kulübünde yaptı. Müzisyen ve oyuncu olan Recep Aktuğ, aynı zamanda kendisi gibi oyunculuk yapan Zeynep Aktuğun da babasıdır.

Lisenin bitmesinden sonra üniversite için İstanbula geldi ve İstanbul Üniversitesi Şişli Siyasal Bilgiler Yüksek Okulunda eğitimine başladı. Bir yandan okurken diğer bir yandan ise Grup Stüdyo isimli grupta yer aldı. Siyasal bilgiler yüksek okulunda 4 sene okumasının ardından Tm Devlet Konservatuarına kayıt oldu. Eğitimi esnasında ise grafikerlik ve pazarlamacılığın yanı sıra Hafta Sonu gazetesinde çalışmaya başlamış oldu. Arkadaşları ile kurmuş olduğu Arı Yapım isimli şirketin ilk sanatçısı Sezen Aksu iken çıkartılan ilk plak ise Kaybolan Yıllardı. Ardından ise çıktığı anda Türkiyede adından oldukça ciddi şekilde söz ettiren Disko Fasıl çıktı. 1976 yılında ise Türkiyenin ilk eşli vokal grubu olan Kısa Dalgayı kurdu. Ayten Alpman ile Sheraton Otelinde yaptığı ilk gece çalışması; oldukça başarılı geri dönüşleri aldı. Besteleri ile katıldığı 1978 Antalya Altın Portakal şarkı yarışmasında iki bestesi ile ikincilik ve yedincilik ödüllerini aldı.

Cantekin ile 1979 yılında Eurovisiona katılan Recep Aktuğ, iki sene sonrasında Canım ve Giden Gençliğe isimli şarkıları ile ilk kırkbeşliğini çıkartıp askere gitti. Askerden dönmesi sonrasında ise müzik kariyerindeki oteller dönemi başlamış oldu. 1983 yılında Buğra Uğur bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi oldu ve Çetin Alp ile beraber Almanyada ülkemizi temsil etti.
Hazırlamış olduğu besteler ve şarkı sözleri pek çok sanatçı tarafından kullanılan Recep Aktuğ, bununla beraber oyunculuk kariyerinde de birçok reklam ve dizide yer aldı. Bu yapımlardan en bilineni ise yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Aşk-I Memnuydu. Burada Hilmi Önal karakterine hayat verdi. Bunun dışında Fetih 1453de yine bilinen yapımlarından bir tanesidir.

İnsanların onları tanıdığı tarzından çok daha farklı bir albüm için çalışmalara başlayan Recep Aktuğ, yapımcısı Medeni Uçarın önerisi ile sevilen türküleri seslendirmeyi tercih etti. Hazırlanmış olan türküler ise Recep Aktuğ dört isimli albüm ile müzikseverlere sunuluyor.

Uzun bir aradan sonra tekrardan onu sevenlerin karşısına çıkan Recep Aktuğ, Erdinç Şenyayların aranjörlüğünü yaptığı albümünde oldukça sevilen dokuz türküyü oldukça etkili şekilde seslendirdi. Böylece müzikseverler en sevilen türküleri bir de Recep Aktuğun ağzından dinleme imkanına sahip olacak. Sanatçının ortaya koyduğu bu performans ise EFLATUN MÜZİK etiketi ile 02/Ekim/2017 tarihinde tüm müzik marketlerin yanı sıra dijital platformlarda yer alacakUyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!