Reklamlar


Ümmü Erbil – Deli Gönül

29 Temmuz 2016 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Ümmü Erbil - Deli GönülÜmmü Erbil – Deli Gönül isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Ümmü Erbil, Deli Gönül albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Tiem Production
Barkod : 8681057032156
Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 28/07/2016
Ürün adedi : 1 CD
Süre : 48:31 Dakika
Format : CD
Stok durumu : var
     

Albümdeki Eserler

 1. Sallanma Gel
 2. Deli Gönül
 3. Afyon Kalesi
 4. Mutlu Olsun
 5. Gelin Biniyor Ata
 6. Ümmü (Gurbet)
 7. Karinom
 8. Antalyada Kaştamısın (Dost Gelsene)
 9. Mendos Dağı
 10. Mah Cemalin
 11. Kırımızı Cıbık
 12. Sağır Sultan Bile Duydu (Sen Bana Aşık)

Albüm Hakkında Bilgiler :
Ümmü Erbil 14 mart 1994 yılında Antalya da dünyaya geldi.Aslen Burdurlu olup Antalya da ailesiyle birlikte ikametgah etmektedir. ilk ve ortaokul eğitimini Antalya da tamamladı .Ortaokul döneminde babasının almış olduğu bağlama sayesinde müzikle tanıştı ve okuldan arda kalan zamanlarında hocalarından özel bağlama ve şan dersleri almaya başladı.Antalya da düzenlenen liseler arası ses yarışmasında birincilik ödülü aldı.Müzikle uğraşmanın yanı sıra diksiyon, kişisel gelişim ve halk oyunları çalışmalarında bulundu.Gençlik ve spor merkezlerinin iller arası düzenlemiş olduğu bir çok yarışmada birincilikler elde etti.Bir süre Antalya TRT gençlik korosunda görev aldı.Lise eğitimi sonrasında Antalya Akdeniz Üniversitesi bankacılık ve sigortacılık bölümünü kazanarak eğitim hayatını sürdürmeye devam etti. TRT nin düzenlemiş olduğu 50. yıl genç mikrofon ses yarışmasına katılarak bölge birincisi oldu, finallerde yarıştı ve TRT 50.yıl genç mikrofon özel ödülünü aldı .Bu yarışmanın sonucunda TRT nin hediye olarak yapmış olduğu Türk Halk Müziği genç mikrofon ses yarışması adlı ilk albümle profesyonel olarak müzik hayatı başladı.Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra müzik hayatına devam etmeye karar verdi.Bir çok müzik yapımcılarından albüm teklifler alan Ümmü Erbil şu anda çalışmakta olduğu yapımcı ve menajeri olan FBR yapım sahibi Fatih Bedir ile müzik hayatına devam etmektedir.Özledim seni adlı ikinci müzik albümünü yaptı.

2015 yılında kültür bakanlığının açmış olduğu sanatçı belgesi alma sınavında başarılı olarak kültür bakanlığı sanatçı belgesini almayı hak kazandı.

VTV, Akdeniz , Vizyontürk gibi Çeşitli TV kanallarında Şimdi Türkü Zamanı adlı 62 bölüm müzik programları yaptı. Halen Vatan TV de Bizim Türkülerimiz adlı programı devam etmektedir. Ayrıca yine vatan TV de Haydi Gezelim adlı Türkiye nin her yerini gezip yörelerin kültürünü, hem türküleri ile hemde doğa ve insanların yaşamalarını ekranlara yansıtmaya devam ediyor. Şu ana kadar toplam 250 in üzerinde yurt içinde konserler verdi.

3. albümü olan Deli Gönül albümü ile sizlerle buluşan Ümmü Erbil:

Biliyorumki bu albümde her dinleyicim kendi gönlüne göre bir türkü bulacaktır. Türkülerimizi geçmişten geleceğe taşımaya devam edeceğiz.
Ben bu albümde emeği gecen başta değerli yapımcım menajerim Fatih Bedir beyefendiye, Müzik Yönetmenim Sayın Haydar Tanrıverdi hocama, albüm yapımcım Turgut Moğolkanlı beyefendiye ve albümün ortaya çıkmasında emekleri geçen müzisyen arkadaşlarıma, çok değerli üstadlarım Sayın Adnan Koparan,Murat Balaban, Hamit Çavuş, Bayram Salman a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca rahmetli Mahmut Erdal ve Neşet Ertaş üstadlarıma bizlere böyle güzel eserler bıraktıkları için kendilerine minnettarım ve kendilerini rahmetle anıyorum.

Yüreğinizden sevgiler, dilinizden türkülerimiz eksik olmasın, her şey gönüllerinizce olsun.

– 01-Sallanma Gel
– 02-Deli Gönül
– 03-Afyon Kalesi
– 04-Mutlu Olsun
– 05-Gelin Biniyor Ata
– 06-Ümmü (Gurbet)
– 07-Karinom
– 08-Antalyada Kaştamısın (Dost Gelsene)
– 09-Mendos Dağı
– 10-Mah Cemalin
– 11-Kırımızı Cıbık
– 12-Sağır Sultan Bile Duydu (Sen Bana Aşık)Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!