Reklamlar


Zeynep Karababa – Bitmeyen Hüzün

23 Eylül 2016 Yazan  
Kategori Türk Halk Müziği

Zeynep Karababa - Bitmeyen HüzünZeynep Karababa – Bitmeyen Hüzün isimli yeni albüm çalışması sevenleri ile buluştu. Albümü tüm müzik marketlerden ve online yasal platformlardan temin edebilirsiniz.
Zeynep Karababa, Bitmeyen Hüzün albümünde bulunan şarkı listesini ve albüm ile ilgili bilgileri sizler için sitemize ekledik.

Üretici : Kalan Müzik
Türü : Halk Müziği
Dili : Türkçe
Yayın Tarihi : 22/09/2016

     

Albümdeki Eserler

 1. İnsan İnsan
 2. Sürüler İçinde Sürmeli Koyun
 3. Kar Etmez Ahim Sen Gülizare
 4. Kara Gözlüm
 5. Merhametin Yok mu 
 6. Gülsün e
 7. Güzelin Yurduna Vardım
 8. Şad Ol Deli Bönül
 9. Zaman Olmuş
 10. Gün Işığı
 11. Aman Ey Erenler

Albüm Hakkında Bilgiler :
Kalbimizde bir tomurcuktur hüzün/Bizi kendimizle çoğaltan/Ah yırtılsın perdeleri acının/Aşktır dünyayı aydınlatan A. Galip in bu dizelerinde ifade edilen anlayışdan yola çıkarak uzun bir aradan sonra Zeynep Karababa dördüncü albümü Bitmeyen Hüzün ile bir kez daha merhaba diyor. Sanatçıya göre hüzün sırf karamsar bir duygu ve tavır değildir: Hüzün, özlem ve mutluluk hep içiçedir; hüzünlü ve trajik mısralar çoğu zaman mutluluğun gölgesinde oluşur.Mutluluk ebedi ve sonsuza dek olmadığı için hüzünlü duygulara kapılabiliriz. Tıpkı neşe gibi, mutluluk gibi bazen hüzündür bizi bizle buluşturan; bizi bizle çoğaltan. Albümde ağırlıklı olarak yer alan aşk ve sevda türküleri hüznün toplumsal kaynaklarını ve boyutlarını da hatırlatıyor dinleyiciye. Derin bir sessizlik içerisinde derin düşünmeye başlıyoruz. Örneğin Fazıl Say´ın bestelediği İnsan İnsan eserini dinleyince, Sürüler içinde sürmeli koyunun hüznüne dalıyoruz. Kar etmez ahım sen Gülizare, Kara gözlüm diyerek Kul Ahmet ile Merhametin yok mu diye ince sitem gönderiyoruz sevdiğimize. Zeynep Karababa Sivas katliamında yitirdiği kardeşi için bestelemiş olduğu eserine kulak verdikten sonra Güzelin yurduna Şad ol deli gönül diyerek ulaşıyoruz. Ahmet Kaya dan duyduğumuz güzel bir eser ile Sana gelmek istiyorum diyor. Gün ışığını gördükten sonra ozan Mehmet Ali Karababa´nın güzel bir eseriyle Aman ey erenler ile soluk alıyoruz. Bitmeyen Hüzün albümü bizi seyri doyumsuz bir yolculuğa çıkartıyor.
Türküyle kalın.Uyarı !

Albüm e ait şarkıların 30 saniyesini dinleyebilirsiniz. Sanata ve sanatçı emeğine saygıdan ve yasalar gereği resmi yollardan orjinal albümü satın alınız.
Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı sayfamıza bakabilirsiniz.
(Tumalbumler.com)

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!